
You can check the price history of Oneplus Original Type C to C Cable 65W Dash,Warp,SuperVooc Charging Data Cable Type-C [10V /6.5A] Compatible with One Plus 11 /11R 5G /10R /10T /9 /9R /9 Pro /9RT /8T Nord, USB-C Charger Adapter, Red here. This product's current Price in India is ₹282 and the lowest final price is ₹242. The average and highest prices are ₹335 and ₹979 respectively. The current offer price of the product is ₹276, which is ₹59 less than the average price.
| Lowest Ever Price | ₹249 |
|---|---|
| 30th Jun 2025 | |
| Average Price | ₹335 |
| Based on 457 days price tracking | |
| Highest Price | ₹979 |
| 16th Mar 2025 | |
| Price after Coupon or Discount | ₹276 |
|---|---|
| Price | ₹282 |
| MRP | ₹1,299 |
| Savings | ₹1,023 |
| Discount | 78.72% |
| Product Name | Oneplus Original Type C to C Cable 65W Dash,Warp,SuperVooc Charging Data Cable Type-C [10V /6.5A] Compatible with One Plus 11 /11R 5G /10R /10T /9 /9R /9 Pro /9RT /8T Nord, USB-C Charger Adapter, Red |
|---|---|
| Store Product Code | B0DRTBRSQ2 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | SHOQU |
| Rating | 10 / 10 |
| Category | USB Cables |
| Product Manufacturer | shoqu |
| Model Number | Type C to C Cable Oneplus 65W |
| Model Name | 65W Oneplus Type C to C Cable |
| Dimensions | 6 x 4.9 x 2.7 cm; 92 g |
| Country of Origin | China |
![Image of Oneplus Original Type C to C Cable 65W Dash,Warp,SuperVooc Charging Data Cable Type-C [10V /6.5A] Compatible with One Plus 11 /11R 5G /10R /10T /9 /9R /9 Pro /9RT /8T Nord, USB-C Charger Adapter, Red](https://m.media-amazon.com/images/I/410UXlNwKCL.jpg)
![Image of Oneplus Original Type C to C Cable 65W Dash,Warp,SuperVooc Charging Data Cable Type-C [10V /6.5A] Compatible with One Plus 11 /11R 5G /10R /10T /9 /9R /9 Pro /9RT /8T Nord, USB-C Charger Adapter, Red](https://m.media-amazon.com/images/I/41pKVd5jN6L.jpg)
![Image of Oneplus Original Type C to C Cable 65W Dash,Warp,SuperVooc Charging Data Cable Type-C [10V /6.5A] Compatible with One Plus 11 /11R 5G /10R /10T /9 /9R /9 Pro /9RT /8T Nord, USB-C Charger Adapter, Red](https://m.media-amazon.com/images/I/41zUw4HaUjL.jpg)
![Image of Oneplus Original Type C to C Cable 65W Dash,Warp,SuperVooc Charging Data Cable Type-C [10V /6.5A] Compatible with One Plus 11 /11R 5G /10R /10T /9 /9R /9 Pro /9RT /8T Nord, USB-C Charger Adapter, Red](https://m.media-amazon.com/images/I/41D9FbIbuaL.jpg)
![Image of Oneplus Original Type C to C Cable 65W Dash,Warp,SuperVooc Charging Data Cable Type-C [10V /6.5A] Compatible with One Plus 11 /11R 5G /10R /10T /9 /9R /9 Pro /9RT /8T Nord, USB-C Charger Adapter, Red](https://m.media-amazon.com/images/I/41nAQLQklEL.jpg)
![Image of Oneplus Original Type C to C Cable 65W Dash,Warp,SuperVooc Charging Data Cable Type-C [10V /6.5A] Compatible with One Plus 11 /11R 5G /10R /10T /9 /9R /9 Pro /9RT /8T Nord, USB-C Charger Adapter, Red](https://m.media-amazon.com/images/I/41H1aoj-5bL.jpg)
![Image of Oneplus Original Type C to C Cable 65W Dash,Warp,SuperVooc Charging Data Cable Type-C [10V /6.5A] Compatible with One Plus 11 /11R 5G /10R /10T /9 /9R /9 Pro /9RT /8T Nord, USB-C Charger Adapter, Red](https://m.media-amazon.com/images/I/51U9cCZqaVL.jpg)
Oneplus Original Type C to C Cable has 10 rating out of 10. This average rating is consist of 467 individual ratings. You can rate this product at product review page.