
You can check the price history of Original iPhone 20W Adapter (6 Months Warranty) Super Fast Charging For iPhone 16E /16Plus /16Pro /16Promax /14 /14Plus /14Pro /14Promax 13 /13Pro /13Promax 12 /12Pro /12 /11 /X /Xr Series (White) here. This product's current Price in India is ₹1,489 and the lowest final price is ₹1,420. The average and highest prices are ₹2,082 and ₹2,499 respectively. The current offer price of the product is ₹1,459, which is ₹623 less than the average price.
| Lowest Ever Price | ₹1,449 |
|---|---|
| 22nd Sep 2025 | |
| Average Price | ₹2,082 |
| Based on 446 days price tracking | |
| Highest Price | ₹2,499 |
| 11th Jan 2025 | |
| Price after Coupon or Discount | ₹1,459 |
|---|---|
| Price | ₹1,489 |
| MRP | ₹3,499 |
| Savings | ₹2,040 |
| Discount | 58.29% |
| Product Name | Original iPhone 20W Adapter (6 Months Warranty) Super Fast Charging For iPhone 16E /16Plus /16Pro /16Promax /14 /14Plus /14Pro /14Promax 13 /13Pro /13Promax 12 /12Pro /12 /11 /X /Xr Series (White) |
|---|---|
| Store Product Code | B0DSSLP835 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | SHOQU |
| Rating | 6.8 / 10 |
| Category | Amazon Shopping App |
| Product Manufacturer | Shoqu |
| Model Number | 20W Adapter |
| Model Name | Type C 20W Adapter |
| Dimensions | 7 x 4 x 9 cm; 92 g |
| Country of Origin | China |







Original iPhone 20W Adapter 6 Months Warranty has 6.8 rating out of 10. This average rating is consist of 5 individual ratings. You can rate this product at product review page.