
You can check the price history of Original 45W High Speed Type C to C 3.3Ft Cable for Phone 2 /2A /1 / Google /Galaxy S24 Ultra /Buds Fast USB C Charging Support Laptop /Tablet Cord Sync Data Transfer, White here. This product's current Price in India is ₹499. The average and highest prices are ₹466 and ₹499 respectively. The current offer price of the product is ₹484.
| Lowest Ever Price | ₹399 |
|---|---|
| 21st Dec 2024 | |
| Average Price | ₹466 |
| Based on 467 days price tracking | |
| Highest Price | ₹499 |
| 27th Jan 2025 | |
| Price after Coupon or Discount | ₹484 |
|---|---|
| Price | ₹499 |
| MRP | ₹1,299 |
| Savings | ₹815 |
| Discount | 62.73% |
| Product Name | Original 45W High Speed Type C to C 3.3Ft Cable for Phone 2 /2A /1 / Google /Galaxy S24 Ultra /Buds Fast USB C Charging Support Laptop /Tablet Cord Sync Data Transfer, White |
|---|---|
| Store Product Code | B0DR5LGSSC |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | SHOQU |
| Rating | 8 / 10 |
| Category | USB Cables |
| Product Manufacturer | Shoqu |
| Model Number | Nothing 45W Type C |
| Model Name | Type C to C 45W Cable |
| Dimensions | 1 x 1 x 0.4 cm; 33 g |
| Country of Origin | China |







Original 45W High Speed Type C to has 8 rating out of 10. This average rating is consist of 330 individual ratings. You can rate this product at product review page.