
You can check the price history of MOIZ 84 Inch Diagonal Motorised /Motorized Projector Screen Ratio 4:3,(6x4,WxH-feet) Screen Hanging Ceiling & Wall Option here. This product's current Price in India is ₹6,199 and the lowest final price is ₹5,224. The average and highest prices are ₹5,707 and ₹6,349 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹5,299 |
|---|---|
| 7th Dec 2025 | |
| Average Price | ₹5,707 |
| Based on 919 days price tracking | |
| Highest Price | ₹6,349 |
| 29th Sep 2023 | |
| Price | ₹6,199 |
|---|---|
| MRP | ₹11,999 |
| Savings | ₹5,800 |
| Discount | 48.33% |
| Product Name | MOIZ 84 Inch Diagonal Motorised /Motorized Projector Screen Ratio 4:3,(6x4,WxH-feet) Screen Hanging Ceiling & Wall Option |
|---|---|
| Store Product Code | B0CDLWQFRQ |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | MOIZ |
| Rating | 9.6 / 10 |
| Category | Projection Screens |
| Product Manufacturer | MOIZ, MANNATMARKETING, Contact Number - 07098989830, Moiz |
| Model Number | 84" Diagonal, 4:3 Ratio 6x4 Feet |
| Model Number | 84" Diagonal, 4:3 Ratio 6x4 Feet |
| Model Name | 84" Diagonal, 4:3 Ratio 6x4 Feet |
| Dimensions | 183W x 122H Centimeters |
| Country of Origin | China |







MOIZ 84 Inch Diagonal Motorised Motorized Projector has 9.6 rating out of 10. This average rating is consist of 6 individual ratings. You can rate this product at product review page.