
You can check the price history of 84 Inch Diagonal Motorised /Motorized Projector Screen Ratio 4:3,(6x4,WxH-feet) Screen Hanging Ceiling&Wall Option (Limited time Deal This Price is Live only for Limited time) here. This product's current Price in India is ₹5,499 and the lowest final price is ₹5,334. The average and highest prices are ₹6,848 and ₹7,249 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹5,499 |
|---|---|
| 15th Oct 2025 | |
| Average Price | ₹6,848 |
| Based on 939 days price tracking | |
| Highest Price | ₹7,249 |
| 9th Sep 2023 | |
| Price | ₹5,499 |
|---|---|
| MRP | ₹11,999 |
| Savings | ₹6,500 |
| Discount | 54.17% |
| Product Name | 84 Inch Diagonal Motorised /Motorized Projector Screen Ratio 4:3,(6x4,WxH-feet) Screen Hanging Ceiling&Wall Option (Limited time Deal This Price is Live only for Limited time) |
|---|---|
| Store Product Code | B0CDLS2ZP8 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | MOIZ |
| Rating | 9.2 / 10 |
| Category | Projection Screens |
| Product Manufacturer | MANNATMARKETING |
| Model Number | 84" Diagonal, 4:3 Ratio 6x4 Feet |
| Model Name | 84" Diagonal, 4:3 Ratio 6x4 Feet |
| Dimensions | 0.01 x 171 x 128 cm; 5 kg |
| Country of Origin | India |







84 Inch Diagonal Motorised Motorized Projector Screen has 9.2 rating out of 10. This average rating is consist of 3 individual ratings. You can rate this product at product review page.