
You can check the price history of MAK 25W Charger with Cable for Samsung Galaxy Tab S6 Lite Type C Charger Adapter Compatible with Galaxy Tab S6 Lite Charger, 25 Watt USB Type C to C Pd Charging Adapter C Type, White here. This product's current Price in India is ₹368. The average and highest prices are ₹422 and ₹545 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹329 |
|---|---|
| 28th Sep 2025 | |
| Average Price | ₹422 |
| Based on 668 days price tracking | |
| Highest Price | ₹545 |
| 7th Jun 2024 | |
| Price | ₹368 |
|---|---|
| MRP | ₹1,999 |
| Savings | ₹1,631 |
| Discount | 81.59% |
| Product Name | MAK 25W Charger with Cable for Samsung Galaxy Tab S6 Lite Type C Charger Adapter Compatible with Galaxy Tab S6 Lite Charger, 25 Watt USB Type C to C Pd Charging Adapter C Type, White |
|---|---|
| Store Product Code | B0D5B2735K |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | MMAK |
| Rating | 7.8 / 10 |
| Category | Wall Chargers |
| Product Manufacturer | MAK CELLPHONES PVT LTD |
| Model Number | MK-25W |
| Model Name | PD SAM Chrgr W Cable |
| Dimensions | 6 x 4 x 3 cm; 70 g |
| Country of Origin | India |







MAK 25W Charger with Cable for Samsung has 7.8 rating out of 10. This average rating is consist of 769 individual ratings. You can rate this product at product review page.