
You can check the price history of MAK 25W Charger with Cable for Samsung Galaxy A55 5G Type C Charger Adapter Compatible with Galaxy A55 Charger, 25 Watt USB Type C to C Pd Charging Adapter C Type, White here. This product's current Price in India is ₹340. The average and highest prices are ₹414 and ₹549 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹282 |
|---|---|
| 10th May 2026 | |
| Average Price | ₹414 |
| Based on 794 days price tracking | |
| Highest Price | ₹549 |
| 28th Mar 2024 | |
| Price | ₹340 |
|---|---|
| MRP | ₹1,999 |
| Savings | ₹1,659 |
| Discount | 82.99% |
| Product Name | MAK 25W Charger with Cable for Samsung Galaxy A55 5G Type C Charger Adapter Compatible with Galaxy A55 Charger, 25 Watt USB Type C to C Pd Charging Adapter C Type, White |
|---|---|
| Store Product Code | B0CY898DZW |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | MMAK |
| Rating | 8 / 10 |
| Category | Wall Chargers |
| Product Manufacturer | MAK CELLPHONES PVT LTD, MAK CELLPHONES PVT LTD, NEW DELHI, INDIA |
| Model Number | MK-25W |
| Model Number | MK-25W |
| Model Name | PD SAM Chrgr W Cable |
| Dimensions | 6 x 4 x 3 cm; 70 g |
| Country of Origin | India |







MAK 25W Charger with Cable for Samsung has 8 rating out of 10. This average rating is consist of 816 individual ratings. You can rate this product at product review page.