
You can check the price history of MAK 25W Charger with Cable for Samsung Galaxy Tab S6 Lite Type C Charger Adapter Compatible with Galaxy Tab S6 Lite Charger, 25 Watt USB Type C to C Pd Charging Adapter C Type, White here. This product's current Price in India is ₹368. The average and highest prices are ₹419 and ₹545 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹329 |
|---|---|
| 28th Sep 2025 | |
| Average Price | ₹419 |
| Based on 723 days price tracking | |
| Highest Price | ₹545 |
| 7th Jun 2024 | |
| Price | ₹368 |
|---|---|
| MRP | ₹1,999 |
| Savings | ₹1,631 |
| Discount | 81.59% |
| Product Name | MAK 25W Charger with Cable for Samsung Galaxy Tab S6 Lite Type C Charger Adapter Compatible with Galaxy Tab S6 Lite Charger, 25 Watt USB Type C to C Pd Charging Adapter C Type, White |
|---|---|
| Store Product Code | B0D5B2735K |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | MMAK |
| Rating | 8 / 10 |
| Category | Wall Chargers |
| Product Manufacturer | MAK CELLPHONES PVT LTD, MAK CELLPHONES PVT LTD, NEW DELHI, INDIA |
| Model Number | MK-25W |
| Model Number | MK-25W |
| Model Name | PD SAM Chrgr W Cable |
| Dimensions | 6 x 4 x 3 cm; 70 g |
| Country of Origin | India |







MAK 25W Charger with Cable for Samsung has 8 rating out of 10. This average rating is consist of 816 individual ratings. You can rate this product at product review page.