
You can check the price history of MAK 25W Charger with Cable for Samsung Galaxy A05 Type C Charger Adapter Compatible with Galaxy A05 Charger, 25 Watt USB Type C to C Pd Charging Adapter C Type, White here. This product's current Price in India is ₹359. The average and highest prices are ₹429 and ₹549 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹329 |
|---|---|
| 19th Sep 2025 | |
| Average Price | ₹429 |
| Based on 709 days price tracking | |
| Highest Price | ₹549 |
| 21st Jun 2024 | |
| Price | ₹359 |
|---|---|
| MRP | ₹1,999 |
| Savings | ₹1,640 |
| Discount | 82.04% |
| Product Name | MAK 25W Charger with Cable for Samsung Galaxy A05 Type C Charger Adapter Compatible with Galaxy A05 Charger, 25 Watt USB Type C to C Pd Charging Adapter C Type, White |
|---|---|
| Store Product Code | B0D4V2YFZD |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | MMAK |
| Rating | 8 / 10 |
| Category | Wall Chargers |
| Product Manufacturer | MAK CELLPHONES PVT LTD, MAK CELLPHONES PVT LTD, NEW DELHI, INDIA |
| Model Number | MK-25W |
| Model Number | MK-25W |
| Model Name | PD SAM Chrgr W Cable |
| Dimensions | 6 x 4 x 3 cm; 70 g |
| Country of Origin | India |






MAK 25W Charger with Cable for Samsung has 8 rating out of 10. This average rating is consist of 815 individual ratings. You can rate this product at product review page.