
You can check the price history of FREEMANS GRIPP 7.5m:25mm Steel Inchi Measuring Tape - 7.5m (Blue) With Rubberized Unbreakable ABS case || Pause Button || Click Action Front Lock and Belt Clip here. This product's current Price in India is ₹202. The average and highest prices are ₹220 and ₹399 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹121 |
|---|---|
| 26th May 2022 | |
| Average Price | ₹221 |
| Based on 3860 days price tracking | |
| Highest Price | ₹399 |
| 1st Oct 2022 | |
| Price | ₹202 |
|---|---|
| MRP | ₹292 |
| Savings | ₹90 |
| Discount | 30.82% |
| Product Name | FREEMANS GRIPP 7.5m:25mm Steel Inchi Measuring Tape - 7.5m (Blue) With Rubberized Unbreakable ABS case || Pause Button || Click Action Front Lock and Belt Clip |
|---|---|
| Store Product Code | B010M5H62C |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | FREEMANS |
| Rating | 8.6 / 10 |
| Category | Tape Measures |
| Product Manufacturer | FMI LTD,GT Road,Doraha-141421 Ludhiana (India) .www.freemansgroup.com.PH-0161-3040001, FMI Limited |
| Model Number | 7.5m:25mm (Pack Of 1) |
| Model Number | 7.5m:25mm (Pack Of 1) |
| Dimensions | 7.5L x 0.05W Meters |
| Country of Origin | India |
FREEMANS GRIPP 7.5m25mm Steel Inchi Measuring Tape has 8.6 rating out of 10. This average rating is consist of 3688 individual ratings. You can rate this product at product review page.