
You can check the price history of FREEMANS GRIPP 10m:25mm Steel Inchi Measuring Tape - 10m (Blue) With Rubberized Unbreakable ABS case || Pause Button || Click Action Front Lock and Belt Clip here. This product's current Price in India is ₹289. The average and highest prices are ₹260 and ₹355 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹60 |
|---|---|
| 26th Nov 2023 | |
| Average Price | ₹260 |
| Based on 1433 days price tracking | |
| Highest Price | ₹355 |
| 27th May 2022 | |
| Price | ₹289 |
|---|---|
| MRP | ₹355 |
| Savings | ₹66 |
| Discount | 18.59% |
| Product Name | FREEMANS GRIPP 10m:25mm Steel Inchi Measuring Tape - 10m (Blue) With Rubberized Unbreakable ABS case || Pause Button || Click Action Front Lock and Belt Clip |
|---|---|
| Store Product Code | B0B12XR1HR |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | FREEMANS |
| Rating | 8.6 / 10 |
| Category | Tape Measures |
| Product Manufacturer | FMI LTD, GT Road, Doraha-141421 Ludhiana (India), FMI Limited |
| Model Number | 3m:16mm (Pack Of 1) |
| Model Number | 10m:25mm (Pack Of 1) |
| Dimensions | 10L x 5W Centimeters |
| Country of Origin | India |
FREEMANS GRIPP 10m25mm Steel Inchi Measuring Tape has 8.6 rating out of 10. This average rating is consist of 3709 individual ratings. You can rate this product at product review page.