
You can check the price history of FREEMANS GRIPP 5m:19mm Steel Inchi Measuring Tape - 5m (Blue) With Rubberized Unbreakable ABS case || PauseButton || Click Action Front Lock and Belt Clip here. This product's current Price in India is ₹101. The average and highest prices are ₹131 and ₹437 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹68 |
|---|---|
| 1st Jun 2025 | |
| Average Price | ₹131 |
| Based on 3864 days price tracking | |
| Highest Price | ₹437 |
| 9th Mar 2023 | |
| Price | ₹101 |
|---|---|
| MRP | ₹177 |
| Savings | ₹76 |
| Discount | 42.93% |
| Product Name | FREEMANS GRIPP 5m:19mm Steel Inchi Measuring Tape - 5m (Blue) With Rubberized Unbreakable ABS case || PauseButton || Click Action Front Lock and Belt Clip |
|---|---|
| Store Product Code | B010M5H0BE |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | FREEMANS |
| Rating | 8.6 / 10 |
| Category | Tape Measures |
| Product Manufacturer | FMI LTD, GT Road, Doraha-141421 Ludhiana (India), FMI Limited |
| Model Number | 5m:19mm (Pack Of 1) |
| Model Number | 5m:19mm (Pack Of 1) |
| Dimensions | 7.5L x 3.5W Centimeters |
| Country of Origin | India |
FREEMANS GRIPP 5m19mm Steel Inchi Measuring Tape has 8.6 rating out of 10. This average rating is consist of 3707 individual ratings. You can rate this product at product review page.