
You can check the price history of FREEMANS GRIPP 3m:16mm Steel Inchi Measuring Tape - 3m (Blue) With Rubberized Unbreakable ABS case || Pause Button || Click Action Front Lock and Belt Clip (Set of 5) here. This product's current Price in India is ₹76 and the lowest final price is ₹50. The average and highest prices are ₹83 and ₹355 respectively.
| Lowest Ever Offer Price | ₹50 |
|---|---|
| 17th Jan 2024 | |
| Lowest Ever Price | ₹53 |
| 26th May 2022 | |
| Average Price | ₹83 |
| Based on 1433 days price tracking | |
| Highest Price | ₹355 |
| 16th Dec 2022 | |
| Price | ₹76 |
|---|---|
| MRP | ₹101 |
| Savings | ₹25 |
| Discount | 24.75% |
| Product Name | FREEMANS GRIPP 3m:16mm Steel Inchi Measuring Tape - 3m (Blue) With Rubberized Unbreakable ABS case || Pause Button || Click Action Front Lock and Belt Clip (Set of 5) |
|---|---|
| Store Product Code | B0B12PSPQ9 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | FREEMANS |
| Rating | 8.6 / 10 |
| Category | Tape Measures |
| Product Manufacturer | FMI LTD, GT Road, Doraha-141421 Ludhiana (India), FMI Limited |
| Model Number | 3m:16mm (Pack Of 1) |
| Model Number | 3m:16mm (Pack Of 5) |
| Dimensions | 18L x 8W Centimeters |
| Country of Origin | India |
FREEMANS GRIPP 3m16mm Steel Inchi Measuring Tape has 8.6 rating out of 10. This average rating is consist of 3707 individual ratings. You can rate this product at product review page.