
You can check the price history of Foxin FTC 12A Laser Printer Cartridge Compatible with HP 1020, M1005, 1018, 1010, 1012, 1015, 1022, 1022N, 1022NW, 3015, 3020, 3030, 3050, 3050Z, 3052, 3055, Canon LBP2900 /2900B /3000 | Black-Set of 4 here. This product's current Price in India is ₹2,150. The average and highest prices are ₹1,964 and ₹2,299 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹514 |
|---|---|
| 6th Oct 2025 | |
| Average Price | ₹1,964 |
| Based on 683 days price tracking | |
| Highest Price | ₹2,299 |
| 22nd Jan 2026 | |
| Price | ₹2,150 |
|---|---|
| MRP | ₹5,000 |
| Savings | ₹2,850 |
| Discount | 57% |
| Product Name | Foxin FTC 12A Laser Printer Cartridge Compatible with HP 1020, M1005, 1018, 1010, 1012, 1015, 1022, 1022N, 1022NW, 3015, 3020, 3030, 3050, 3050Z, 3052, 3055, Canon LBP2900 /2900B /3000 | Black-Set of 4 |
|---|---|
| Store Product Code | B0D493Q6R6 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Foxin |
| Rating | 8 / 10 |
| Product Manufacturer | foxin |
| Model Number | 12A - Set of 4 |
| Model Name | 12A - Set of 4 |
| Dimensions | 9 x 27.5 x 8.5 cm; 2.32 kg |
| Country of Origin | India |






Foxin FTC 12A Laser Printer Cartridge Compatible has 8 rating out of 10. This average rating is consist of 7280 individual ratings. You can rate this product at product review page.