
You can check the price history of Foxin FTC 12A Laser Printer Toner Cartridge Compatible with HP 1020, M1005, 1018, 1010, 1012, 1015, 1022, 1022N, 1022NW, 3015, 3020, 3030, 3050, 3050Z, 3052, 3055, Canon LBP2900 /2900B /3000 | 303 /FX9 here. This product's current Price in India is ₹849. The average and highest prices are ₹741 and ₹1,049 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹514 |
|---|---|
| 7th Oct 2025 | |
| Average Price | ₹741 |
| Based on 499 days price tracking | |
| Highest Price | ₹1,049 |
| 5th Sep 2025 | |
| Price | ₹849 |
|---|---|
| MRP | ₹1,850 |
| Savings | ₹1,001 |
| Discount | 54.10% |
| Product Name | Foxin FTC 12A Laser Printer Toner Cartridge Compatible with HP 1020, M1005, 1018, 1010, 1012, 1015, 1022, 1022N, 1022NW, 3015, 3020, 3030, 3050, 3050Z, 3052, 3055, Canon LBP2900 /2900B /3000 | 303 /FX9 |
|---|---|
| Store Product Code | B0DNN2XS52 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Foxin |
| Rating | 8 / 10 |
| Category | Toner Cartridges |
| Product Manufacturer | Foxin |
| Model Number | 12A |
| Model Name | 12A |
| Dimensions | 9.5 x 29.5 x 11.5 cm; 580 g |
| Country of Origin | China |






Foxin FTC 12A Laser Printer Toner Cartridge has 8 rating out of 10. This average rating is consist of 7280 individual ratings. You can rate this product at product review page.