
You can check the price history of Crucial RAM 16GB DDR4 3200 MHz CL22 Laptop Memory CT16G4SFRA32A here. This product's current Price in India is ₹3,100. The average and highest prices are ₹3,560 and ₹23,855 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹960 |
|---|---|
| 12th Nov 2023 | |
| Average Price | ₹3,560 |
| Based on 1924 days price tracking | |
| Highest Price | ₹23,855 |
| 25th Dec 2020 | |

Crucial RAM 16GB Kit (2x8GB) DDR4 2666 MHz CL19 Laptop Memory CT2K8G4SFRA266
Get Deal
| Price | ₹3,100 |
|---|---|
| MRP | ₹4,000 |
| Savings | ₹900 |
| Discount | 22.5% |
| Product Name | Crucial RAM 16GB DDR4 3200 MHz CL22 Laptop Memory CT16G4SFRA32A |
|---|---|
| Store Product Code | B07Q6PJVTX |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Crucial |
| Rating | 9 / 10 |
| Category | Memory |
| Product Manufacturer | Micron Computers |
| Model Number | CT16G4SFRA32A |
| Model Name | Crucil DDR4-SODIMM |
| Dimensions | 6.86 x 1.09 x 2.79 cm; 9.07 g |
| Country of Origin | Taiwan |




Crucial RAM 16GB DDR4 3200 MHz CL22 has 9 rating out of 10. This average rating is consist of 16621 individual ratings. You can rate this product at product review page.