
You can check the price history of Crucial RAM 4GB DDR4 2666 MHz CL19 Laptop Memory CT4G4SFS6266 here. This product's current Price in India is ₹3,100. The average and highest prices are ₹1,773 and ₹3,200 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹940 |
|---|---|
| 14th Nov 2023 | |
| Average Price | ₹1,773 |
| Based on 1876 days price tracking | |
| Highest Price | ₹3,200 |
| 23rd Apr 2022 | |
| Price | ₹3,100 |
|---|---|
| MRP | ₹4,000 |
| Savings | ₹900 |
| Discount | 22.5% |
| Product Name | Crucial RAM 4GB DDR4 2666 MHz CL19 Laptop Memory CT4G4SFS6266 |
|---|---|
| Store Product Code | B07JMXN2W3 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Crucial |
| Rating | 8.4 / 10 |
| Category | Memory |
| Product Manufacturer | Crucial |
| Model Number | CT8G4SFRA32A |
| Model Name | Crucial Memory |
| Dimensions | 6.86 x 1.09 x 2.79 cm; 9.07 g |
| Country of Origin | Singapore |

Crucial RAM 4GB DDR4 2666 MHz CL19 has 8.4 rating out of 10. This average rating is consist of 641 individual ratings. You can rate this product at product review page.