
You can check the price history of Crucial 32GB Kit (2x16GB) DDR4-3200 SODIMM CL22 (8Gbit /16Gbit) here. This product's current Price in India is ₹3,100. The average and highest prices are ₹14,861 and ₹55,629 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹1,350 |
|---|---|
| 23rd Mar 2023 | |
| Average Price | ₹14,958 |
| Based on 1924 days price tracking | |
| Highest Price | ₹55,629 |
| 27th Jul 2021 | |
| Price | ₹3,100 |
|---|---|
| MRP | ₹4,000 |
| Savings | ₹900 |
| Discount | 22.5% |
| Product Name | Crucial 32GB Kit (2x16GB) DDR4-3200 SODIMM CL22 (8Gbit /16Gbit) |
|---|---|
| Store Product Code | B08C4X9VR5 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Crucial |
| Rating | 9.6 / 10 |
| Category | Memory |
| Product Manufacturer | Crucial |
| Model Number | CT32G4SFD832A |
| Model Name | CT32G4SFD832A |
| Dimensions | 6.86 x 1.09 x 2.79 cm; 1.42 g |
| Country of Origin | Taiwan |





Crucial 32GB Kit 2x16GB DDR4-3200 SODIMM CL22 has 9.6 rating out of 10. This average rating is consist of 9171 individual ratings. You can rate this product at product review page.