
You can check the price history of Crucial RAM 8GB DDR4 2666 MHz CL19 Laptop Memory CT8G4SFRA266 here. This product's current Price in India is ₹6,675 and the lowest final price is ₹979. The average and highest prices are ₹2,680 and ₹7,260 respectively.
| Lowest Ever Offer Price | ₹979 |
|---|---|
| 24th Dec 2024 | |
| Lowest Ever Price | ₹1,079 |
| 26th Jun 2023 | |
| Average Price | ₹2,692 |
| Based on 2126 days price tracking | |
| Highest Price | ₹7,260 |
| 13th Apr 2025 | |

Crucial RAM 8GB Kit (2x4GB) DDR4 2666 MHz CL19 Desktop Memory CT2K4G4DFS8266
Get Deal
| Price | ₹6,675 |
|---|---|
| MRP | ₹8,500 |
| Savings | ₹1,825 |
| Discount | 21.47% |
| Product Name | Crucial RAM 8GB DDR4 2666 MHz CL19 Laptop Memory CT8G4SFRA266 |
|---|---|
| Store Product Code | B08C56KXQJ |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Crucial |
| Rating | 9 / 10 |
| Category | Memory |
| Product Manufacturer | MICRON CONSUMER PRODUCTS GROUP, MICRON CONSUMER PRODUCTS GROUP(SINGAPORE)A DIVISION OF MICRON SEMICONDUCTOR ASIA OPERATIONSPTE. LTD.1 NORTH COAST DRIVE,SINGAPORE 757432 |
| Model Number | CT8G4DFRA32A |
| Model Number | CT8G4SFRA266 |
| Model Name | Crucial DDR4 |
| Dimensions | 13.34 x 0.08 x 3.12 cm; 13.61 g |
| Country of Origin | USA |






Crucial RAM 8GB DDR4 2666 MHz CL19 has 9 rating out of 10. This average rating is consist of 25969 individual ratings. You can rate this product at product review page.