
You can check the price history of Crucial RAM 8GB DDR4 2666 MHz CL19 Desktop Memory CT8G4DFRA266 here. This product's current Price in India is ₹6,099 and the lowest final price is ₹1,219. The average and highest prices are ₹2,671 and ₹7,260 respectively.
| Lowest Ever Offer Price | ₹1,219 |
|---|---|
| 5th May 2025 | |
| Lowest Ever Price | ₹1,259 |
| 22nd Feb 2025 | |
| Average Price | ₹2,671 |
| Based on 2066 days price tracking | |
| Highest Price | ₹7,260 |
| 11th Apr 2025 | |

Crucial RAM 8GB Kit (2x4GB) DDR4 2666 MHz CL19 Desktop Memory CT2K4G4DFS8266
Get Deal
| Price | ₹6,099 |
|---|---|
| MRP | ₹6,800 |
| Savings | ₹701 |
| Discount | 10.30% |
| Product Name | Crucial RAM 8GB DDR4 2666 MHz CL19 Desktop Memory CT8G4DFRA266 |
|---|---|
| Store Product Code | B08C4QF5N4 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Crucial |
| Rating | 8.8 / 10 |
| Category | Memory |
| Product Manufacturer | MICRON CONSUMER PRODUCTS GROUP, MICRON CONSUMER PRODUCTS GROUP(SINGAPORE)A DIVISION OF MICRON SEMICONDUCTOR ASIA OPERATIONSPTE. LTD.1 NORTH COAST DRIVE,SINGAPORE 757432 |
| Model Number | CT8G4DFRA32A |
| Model Number | CT8G4DFRA266 |
| Model Name | Crucial DDR4 |
| Dimensions | 13.34 x 0.08 x 3.12 cm; 13.61 g |
| Country of Origin | Malaysia |





Crucial RAM 8GB DDR4 2666 MHz CL19 has 8.8 rating out of 10. This average rating is consist of 8015 individual ratings. You can rate this product at product review page.