
You can check the price history of Sounce 50W Car Power Inverter 12V DC to 220V AC Single AC Output Dual USB Ports Smart Protection Compact Travel Power Converter for Laptop Mobile Accessories Reliable Safe Charging Everyday (Black) here. This product's current Price in India is ₹99. The average and highest prices are ₹99 and ₹99 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹99 |
|---|---|
| 20th Feb 2026 | |
| Average Price | ₹99 |
| Based on 43 days price tracking | |
| Highest Price | ₹99 |
| 20th Feb 2026 | |
| Price | ₹99 |
|---|---|
| MRP | ₹199 |
| Savings | ₹100 |
| Discount | 50.25% |
| Product Name | Sounce 50W Car Power Inverter 12V DC to 220V AC Single AC Output Dual USB Ports Smart Protection Compact Travel Power Converter for Laptop Mobile Accessories Reliable Safe Charging Everyday (Black) |
|---|---|
| Store Product Code | B0GCK4FRKG |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Sounce |
| Rating | 8 / 10 |
| Product Manufacturer | Sounce |
| Model Number | CLC-200W |
| Model Name | CLC-200W |
| Dimensions | 4 x 8 x 6 cm; 40 g |
| Country of Origin | China |

Sounce 50W Car Power Inverter 12V DC has 8 rating out of 10. This average rating is consist of 129 individual ratings. You can rate this product at product review page.