
You can check the price history of Sounce 150W Car Power Inverter - 12V DC to 220V AC, Dual AC Outlets, 2 USB Ports (3.1A Max) & Type-C Fast Charging, Compact & Safe Laptop Charger for Travel & Camping here. This product's current Price in India is ₹1,249. The average and highest prices are ₹1,248 and ₹1,429 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹999 |
|---|---|
| 15th Dec 2025 | |
| Average Price | ₹1,248 |
| Based on 283 days price tracking | |
| Highest Price | ₹1,429 |
| 30th Jul 2025 | |
| Price | ₹1,249 |
|---|---|
| MRP | ₹2,999 |
| Savings | ₹1,750 |
| Discount | 58.35% |
| Product Name | Sounce 150W Car Power Inverter - 12V DC to 220V AC, Dual AC Outlets, 2 USB Ports (3.1A Max) & Type-C Fast Charging, Compact & Safe Laptop Charger for Travel & Camping |
|---|---|
| Store Product Code | B0F3DK1PG4 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Sounce |
| Rating | 6.6 / 10 |
| Product Manufacturer | Sounce |
| Model Number | CLC-200W |
| Model Name | CLC-200W |
| Dimensions | 4 x 8 x 8 cm; 50 g |
| Country of Origin | China |






Sounce 150W Car Power Inverter - 12V has 6.6 rating out of 10. This average rating is consist of 35 individual ratings. You can rate this product at product review page.