
You can check the price history of Sony Bravia 164 cm (65 inches) 4K Ultra HD Smart LED Google TV KD-65X74K (Black) here. This product's current Price in India is ₹75,990 and the lowest final price is ₹37,990. The average and highest prices are ₹75,299 and ₹82,990 respectively.
| Lowest Ever Offer Price | ₹37,990 |
|---|---|
| 9th Jan 2024 | |
| Lowest Ever Price | ₹69,990 |
| 13th Mar 2023 | |
| Average Price | ₹75,299 |
| Based on 1267 days price tracking | |
| Highest Price | ₹82,990 |
| 25th Nov 2022 | |

Sony Bravia 139 cm (55 inches) 4K Ultra HD Smart LED Google TV KD-55X74K (Black)
Get Deal

Sony Bravia 108 cm (43 inches) 4K Ultra HD Smart LED Google TV KD-43X74K (Black)
Get Deal

Sony Bravia 164 cm (65 inches) 4K Ultra HD Smart LED Google TV KD-65X74K (Black)
Get Deal
| Price | ₹75,990 |
|---|---|
| MRP | ₹139,900 |
| Savings | ₹63,910 |
| Discount | 45.68% |
| Product Name | Sony Bravia 164 cm (65 inches) 4K Ultra HD Smart LED Google TV KD-65X74K (Black) |
|---|---|
| Store Product Code | B09WN3SRC7 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Sony |
| Rating | 9.2 / 10 |
| Category | Smart Televisions |
| Product Manufacturer | 3 Year Comprehensive warranty by the manufacturer from the date of purchase (Offer Valid All India (Except Kerala) purchased between 29 Sep’23 to 20 Nov’23)| Contact Brand toll free number for assistance @[18001037799] and provide product's model name and seller's details mentioned on your invoice. The service center will allot you a convenient slot for the service., Sony |
| Model Number | KD-65X74K |
| Model Number | KD-65X74K |
| Model Name | KD-65X74K |
| Size | 65 inches |
| Dimensions | 8.7D x 146.3W x 85.2H Centimeters |
| Country of Origin | India |






Sony Bravia 164 cm 65 inches 4K has 9.2 rating out of 10. This average rating is consist of 5706 individual ratings. You can rate this product at product review page.