
You can check the price history of Sony Bravia 126 cm (50 inches) 4K Ultra HD Smart LED Google TV KD-50X74K (Black) here. This product's current Price in India is ₹50,990. The average and highest prices are ₹51,936 and ₹52,999 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹49,990 |
|---|---|
| 6th May 2023 | |
| Average Price | ₹51,936 |
| Based on 1143 days price tracking | |
| Highest Price | ₹52,999 |
| 29th Apr 2023 | |
| Price | ₹50,990 |
|---|---|
| MRP | ₹85,900 |
| Savings | ₹34,910 |
| Discount | 40.64% |
| Product Name | Sony Bravia 126 cm (50 inches) 4K Ultra HD Smart LED Google TV KD-50X74K (Black) |
|---|---|
| Store Product Code | B09WN72QWY |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Sony |
| Rating | 9.4 / 10 |
| Category | Smart Televisions |
| Product Manufacturer | Sony |
| Model Number | KD-50X74K |
| Model Name | Bravia |
| Dimensions | 7.7D x 112.7W x 66.2H Centimeters |
| Country of Origin | India |






Sony Bravia 126 cm 50 inches 4K has 9.4 rating out of 10. This average rating is consist of 278 individual ratings. You can rate this product at product review page.