
You can check the price history of SleepSmith Orthopedic Queen Size Mattress - 78x60x6 Inches | 3-Zone Memory Foam with Graphite Infused Cloud Foam | Medium Firm Feel for Back Support | Premium Mattress,10-Year Warranty & 400 GSM here. This product's current Price in India is ₹13,439. The average and highest prices are ₹13,663 and ₹14,299 respectively. The current offer price of the product is ₹13,170, which is ₹493 less than the average price.
| Lowest Ever Price | ₹12,011 |
|---|---|
| 14th Jan 2025 | |
| Average Price | ₹13,663 |
| Based on 628 days price tracking | |
| Highest Price | ₹14,299 |
| 14th Jul 2024 | |
| Price after Coupon or Discount | ₹13,170 |
|---|---|
| Price | ₹13,439 |
| MRP | ₹21,949 |
| Savings | ₹8,779 |
| Discount | 39.99% |
| Product Name | SleepSmith Orthopedic Queen Size Mattress - 78x60x6 Inches | 3-Zone Memory Foam with Graphite Infused Cloud Foam | Medium Firm Feel for Back Support | Premium Mattress,10-Year Warranty & 400 GSM |
|---|---|
| Store Product Code | B0D6GR26DN |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | SleepSmith |
| Rating | 8 / 10 |
| Category | Mattresses |
| Product Manufacturer | SleepSmith |
| Model Number | MWP-QUEEN-78 X 60 X 6" |
| Model Name | MWP-QUEEN-78 X 60 X 6" |
| Size | 78" x 60" x 6" |
| Dimensions | 182.9L x 177.8W x 15.2Th Centimeters |
| Country of Origin | India |
SleepSmith Orthopedic Queen Size Mattress - 78x60x6 has 8 rating out of 10. This average rating is consist of 31 individual ratings. You can rate this product at product review page.