
You can check the price history of SleepSmith Orthopedic Diwan Size Mattress - 75 x 48 x 6 Inches | 3-Zone Memory Foam with Graphite Infused Cloud Foam | Medium Firm Feel for Back Support | 10-Year Warranty & 400 GSM here. This product's current Price in India is ₹11,999 and the lowest final price is ₹11,759. The average and highest prices are ₹11,999 and ₹11,999 respectively. The current offer price of the product is ₹11,759, which is ₹240 less than the average price.
| Lowest Ever Offer Price | ₹11,759 |
|---|---|
| 11th Jul 2025 | |
| Lowest Ever Price | ₹11,999 |
| 11th Jul 2025 | |
| Average Price | ₹11,999 |
| Based on 265 days price tracking | |
| Highest Price | ₹11,999 |
| 11th Jul 2025 | |
| Price after Coupon or Discount | ₹11,759 |
|---|---|
| Price | ₹11,999 |
| MRP | ₹13,999 |
| Savings | ₹2,240 |
| Discount | 16.00% |
| Product Name | SleepSmith Orthopedic Diwan Size Mattress - 75 x 48 x 6 Inches | 3-Zone Memory Foam with Graphite Infused Cloud Foam | Medium Firm Feel for Back Support | 10-Year Warranty & 400 GSM |
|---|---|
| Store Product Code | B0FDG2SM25 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | SleepSmith |
| Rating | 8 / 10 |
| Product Manufacturer | Sleepsmith comfort solutions Pvt Ltd., Care: 9811433413, info@sleepsmith.in |
| Model Number | MWP-D-P1-75 x 48 x 6" |
| Size | 75" x 48" x 6" |
| Dimensions | 182.9L x 15.2W x 88.9Th Centimeters |
| Country of Origin | India |
SleepSmith Orthopedic Diwan Size Mattress - 75 has 8 rating out of 10. This average rating is consist of 31 individual ratings. You can rate this product at product review page.