
You can check the price history of SleepSmith Orthopedic Queen Size Mattress - 72x60x8 Inches | 3-Zone Memory Foam with Graphite Infused Cloud Foam | Medium Firm Feel for Back Support | Premium Mattress,10-Year Warranty & 400 GSM here. This product's current Price in India is ₹15,699. The average and highest prices are ₹15,233 and ₹15,699 respectively. The current offer price of the product is ₹15,385.
| Lowest Ever Price | ₹13,816 |
|---|---|
| 29th Sep 2024 | |
| Average Price | ₹15,233 |
| Based on 631 days price tracking | |
| Highest Price | ₹15,699 |
| 10th Jul 2024 | |
| Price after Coupon or Discount | ₹15,385 |
|---|---|
| Price | ₹15,699 |
| MRP | ₹24,309 |
| Savings | ₹8,924 |
| Discount | 36.71% |
| Product Name | SleepSmith Orthopedic Queen Size Mattress - 72x60x8 Inches | 3-Zone Memory Foam with Graphite Infused Cloud Foam | Medium Firm Feel for Back Support | Premium Mattress,10-Year Warranty & 400 GSM |
|---|---|
| Store Product Code | B0D6GS8P2F |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | SleepSmith |
| Rating | 8 / 10 |
| Category | Mattresses |
| Product Manufacturer | SleepSmith |
| Model Number | MWP-QUEEN-72 X 60 X 8" |
| Model Name | MWP-QUEEN |
| Size | 72" x 60" x 8" |
| Dimensions | 182.9L x 177.8W x 15.2Th Centimeters |
| Country of Origin | India |
SleepSmith Orthopedic Queen Size Mattress - 72x60x8 has 8 rating out of 10. This average rating is consist of 31 individual ratings. You can rate this product at product review page.