
You can check the price history of Sigma 150-500mm f /5-6.3 APO DG OS HSM Telephoto Zoom Lens for Sony DSLR Camera here. This product's current Price in India is ₹69,800. The average and highest prices are ₹78,773 and ₹114,982 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹53,199 |
|---|---|
| 27th Aug 2015 | |
| Average Price | ₹78,773 |
| Based on 3900 days price tracking | |
| Highest Price | ₹114,982 |
| 9th Oct 2018 | |

Sigma 150-500mm f/5-6.3 APO DG OS HSM Telephoto Zoom Lens for Sony DSLR Camera
Get Deal
| Price | ₹69,800 |
|---|---|
| MRP | ₹155,000 |
| Savings | ₹85,200 |
| Discount | 54.96% |
| Product Name | Sigma 150-500mm f /5-6.3 APO DG OS HSM Telephoto Zoom Lens for Sony DSLR Camera |
|---|---|
| Store Product Code | B001542X64 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Sigma |
| Rating | 8.2 / 10 |
| Category | Accessories |
| Product Manufacturer | SIGMA |
| Model Number | 737306 |
| Model Name | Sigma 150-500mm f/5-6.3 APO DG OS HSM Telephoto Zoom Lens for Sony DSLR Camera |
| Dimensions | 25.2 x 9.5 x 9.5 cm; 1.91 kg |






Sigma 150-500mm f 5-6.3 APO DG OS has 8.2 rating out of 10. This average rating is consist of 58 individual ratings. You can rate this product at product review page.