
You can check the price history of Sigma 150-500mm F /5-6.3 DG OS HSM Telephoto Zoom Lens for Canon DSLR Camera here. This product's current Price in India is ₹234,119. The average and highest prices are ₹168,239 and ₹234,119 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹98,090 |
|---|---|
| 11th Dec 2015 | |
| Average Price | ₹168,239 |
| Based on 3794 days price tracking | |
| Highest Price | ₹234,119 |
| 15th Jun 2024 | |

Sigma 150-500mm f/5-6.3 APO DG OS HSM Telephoto Zoom Lens for Sony DSLR Camera
Get Deal
| Price | ₹234,119 |
|---|
| Product Name | Sigma 150-500mm F /5-6.3 DG OS HSM Telephoto Zoom Lens for Canon DSLR Camera |
|---|---|
| Store Product Code | B001542X6E |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Sigma |
| Rating | 8.2 / 10 |
| Category | DSLR Camera Lenses |
| Product Manufacturer | シグマ(Sigma) |
| Model Number | 737101 |
| Model Name | 150-500mm F5-6.3 DG OS HSM (Canon) |
| Dimensions | 25.2 x 9.5 x 9.5 cm; 1.78 kg |


Sigma 150-500mm F 5-6.3 DG OS HSM has 8.2 rating out of 10. This average rating is consist of 415 individual ratings. You can rate this product at product review page.