
You can check the price history of Saral Home Microfiber Soft Shaggy Carpet (Gold, 150X210 cm) here. This product's current Price in India is ₹6,499. The average and highest prices are ₹6,498 and ₹6,819 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹5,621 |
|---|---|
| 24th Jun 2023 | |
| Average Price | ₹6,498 |
| Based on 1451 days price tracking | |
| Highest Price | ₹6,819 |
| 28th Aug 2025 | |
| Price | ₹6,499 |
|---|---|
| MRP | ₹9,999 |
| Savings | ₹3,500 |
| Discount | 35.00% |
| Product Name | Saral Home Microfiber Soft Shaggy Carpet (Gold, 150X210 cm) |
|---|---|
| Store Product Code | B08R68DTKP |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | SARAL HOME EASY LIVING |
| Rating | 7.6 / 10 |
| Category | Carpets |
| Product Manufacturer | Saral Home Easy Living pvt. Ltd., Sec 29 Part 1 Huda, Near Flora Chowk, Panipat 132103 |
| Model Number | SOS-1783-CP150x210-GOLD |
| Color | Gold |
| Size | 4'11" x 6'11" (Rectangular) |
| Dimensions | 2.1L x 1.5W Meters |
| Country of Origin | India |
Saral Home Microfiber Soft Shaggy Carpet Gold has 7.6 rating out of 10. This average rating is consist of 9 individual ratings. You can rate this product at product review page.