
You can check the price history of Saral Home Gold Soft Shaggy Floor Mat(50X80 cm) here. This product's current Price in India is ₹699. The average and highest prices are ₹696 and ₹729 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹599 |
|---|---|
| 9th Aug 2024 | |
| Average Price | ₹696 |
| Based on 1700 days price tracking | |
| Highest Price | ₹729 |
| 27th Aug 2025 | |
| Price | ₹699 |
|---|---|
| MRP | ₹1,999 |
| Savings | ₹1,300 |
| Discount | 65.03% |
| Product Name | Saral Home Gold Soft Shaggy Floor Mat(50X80 cm) |
|---|---|
| Store Product Code | B08R6BL38G |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | SARAL HOME EASY LIVING |
| Rating | 7.6 / 10 |
| Category | Bath Mats |
| Product Manufacturer | Saral Home Easy Living pvt. Ltd., Sec 29 Part 1 Huda, Near Flora Chowk, Panipat 132103 |
| Model Number | SOS-1783-BM50x80-GOLD |
| Color | Gold |
| Size | 1'8" x 2'7" (Rectangular) |
| Dimensions | 80L x 50W Centimeters |
| Country of Origin | India |
Saral Home Gold Soft Shaggy Floor Mat50X80 has 7.6 rating out of 10. This average rating is consist of 9 individual ratings. You can rate this product at product review page.