
You can check the price history of Saral Home Green Soft Shaggy Carpet (120X180 cm) here. This product's current Price in India is ₹4,499. The average and highest prices are ₹4,452 and ₹4,719 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹3,696 |
|---|---|
| 24th Jun 2023 | |
| Average Price | ₹4,452 |
| Based on 1451 days price tracking | |
| Highest Price | ₹4,719 |
| 26th Aug 2025 | |
| Price | ₹4,499 |
|---|---|
| MRP | ₹9,999 |
| Savings | ₹5,500 |
| Discount | 55.00% |
| Product Name | Saral Home Green Soft Shaggy Carpet (120X180 cm) |
|---|---|
| Store Product Code | B08R69XX94 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | SARAL HOME EASY LIVING |
| Rating | 7.6 / 10 |
| Category | Rugs |
| Product Manufacturer | Saral Home Easy Living pvt. Ltd., Sec 29 Part 1 Huda, Near Flora Chowk, Panipat 132103 |
| Model Number | SOS-1783-CP120x180-GREEN |
| Color | Green |
| Size | 3'11" x 5'11" (Rectangular) |
| Dimensions | 180L x 120W Centimeters |
| Country of Origin | India |
Saral Home Green Soft Shaggy Carpet 120X180 has 7.6 rating out of 10. This average rating is consist of 9 individual ratings. You can rate this product at product review page.