
You can check the price history of Plantex WPC Doors for Bathroom (25 mm - Thickness) /Waterproof and Termiteproof Bathroom Door /Wooden Finished Door for Home /Balcony /Office /Kitchen, Density-600 (30x84 inch,22 kg- Ember Pattern), Brown here. This product's current Price in India is ₹5,099. The average and highest prices are ₹4,966 and ₹6,299 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹4,654 |
|---|---|
| 16th Jan 2026 | |
| Average Price | ₹4,966 |
| Based on 553 days price tracking | |
| Highest Price | ₹6,299 |
| 30th Apr 2025 | |
| Price | ₹5,099 |
|---|---|
| MRP | ₹17,648 |
| Savings | ₹12,549 |
| Discount | 71.10% |
| Product Name | Plantex WPC Doors for Bathroom (25 mm - Thickness) /Waterproof and Termiteproof Bathroom Door /Wooden Finished Door for Home /Balcony /Office /Kitchen, Density-600 (30x84 inch,22 kg- Ember Pattern), Brown |
|---|---|
| Store Product Code | B0DK9PSRMM |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Plantex |
| Rating | 7.8 / 10 |
| Category | Interior Doors |
| Product Manufacturer | Marketed By : Plantex E-Commerce Private Limited |
| Model Number | APS-BW-1410-30x84in |
| Model Number | APS-BW-1410-30x84in |
| Dimensions | 2.5 x 76 x 213 cm; 22 kg |
| Country of Origin | India |
Plantex WPC Doors for Bathroom 25 mm has 7.8 rating out of 10. This average rating is consist of 42 individual ratings. You can rate this product at product review page.