
You can check the price history of Plantex WPC Bathroom Doors(25 mm,Thickness) /Termiteproof Doors for Bathroom /2.5x6.75 Feet Wooden Finished Door for Home /Balcony /Office /Kitchen,Density-600(30x81 inch,21.5 kg,Classic Wooden),Brown here. This product's current Price in India is ₹5,099. The average and highest prices are ₹4,968 and ₹5,999 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹4,654 |
|---|---|
| 16th Jan 2026 | |
| Average Price | ₹4,968 |
| Based on 474 days price tracking | |
| Highest Price | ₹5,999 |
| 15th May 2025 | |
| Price | ₹5,099 |
|---|---|
| MRP | ₹17,020 |
| Savings | ₹11,921 |
| Discount | 70.04% |
| Product Name | Plantex WPC Bathroom Doors(25 mm,Thickness) /Termiteproof Doors for Bathroom /2.5x6.75 Feet Wooden Finished Door for Home /Balcony /Office /Kitchen,Density-600(30x81 inch,21.5 kg,Classic Wooden),Brown |
|---|---|
| Store Product Code | B0DK9MD14D |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Plantex |
| Rating | 7.8 / 10 |
| Category | Interior Doors |
| Product Manufacturer | Marketed By : Plantex E-Commerce Private Limited |
| Model Number | APS-BW-1408-30x81in |
| Model Number | APS-BW-1408-30x81in |
| Dimensions | 2.5 x 76 x 206 cm; 21.5 kg |
| Country of Origin | India |
Plantex WPC Bathroom Doors25 mmThickness Termiteproof Doors has 7.8 rating out of 10. This average rating is consist of 42 individual ratings. You can rate this product at product review page.