
You can check the price history of SleepSmith Orthopedic Diwan Size Mattress - 78x48x8 Inches | 3-Zone Memory Foam with Graphite Infused Cloud Foam | Medium Firm Feel for Back Support | 10-Year Warranty & 400 GSM here. This product's current Price in India is ₹13,849 and the lowest final price is ₹13,572. The average and highest prices are ₹13,849 and ₹13,849 respectively. The current offer price of the product is ₹13,572, which is ₹277 less than the average price.
| Lowest Ever Offer Price | ₹13,572 |
|---|---|
| 11th Jul 2025 | |
| Lowest Ever Price | ₹13,849 |
| 11th Jul 2025 | |
| Average Price | ₹13,849 |
| Based on 265 days price tracking | |
| Highest Price | ₹13,849 |
| 11th Jul 2025 | |
| Price after Coupon or Discount | ₹13,572 |
|---|---|
| Price | ₹13,849 |
| MRP | ₹15,999 |
| Savings | ₹2,427 |
| Discount | 15.16% |
| Product Name | SleepSmith Orthopedic Diwan Size Mattress - 78x48x8 Inches | 3-Zone Memory Foam with Graphite Infused Cloud Foam | Medium Firm Feel for Back Support | 10-Year Warranty & 400 GSM |
|---|---|
| Store Product Code | B0FDG3NRT5 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | SleepSmith |
| Rating | 8 / 10 |
| Product Manufacturer | Sleepsmith comfort solutions Pvt Ltd., Care: 9811433413, info@sleepsmith.in |
| Model Number | MWP-D-P1-78 x 48 x 8" |
| Size | 78" x 48" x 8" |
| Dimensions | 182.9L x 15.2W x 88.9Th Centimeters |
| Country of Origin | India |
SleepSmith Orthopedic Diwan Size Mattress - 78x48x8 has 8 rating out of 10. This average rating is consist of 31 individual ratings. You can rate this product at product review page.