
You can check the price history of Original Motorola TurboPower 68W Charger Combo (Adapter + Type-C Cable) for Edge 30 Fusion, Edge 20 Pro,G84, Moto G72, Moto G52 & More Fast Charging Phones here. This product's current Price in India is ₹1,299. The average and highest prices are ₹1,217 and ₹1,299 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹299 |
|---|---|
| 19th Sep 2025 | |
| Average Price | ₹1,217 |
| Based on 209 days price tracking | |
| Highest Price | ₹1,299 |
| 17th Oct 2025 | |
| Price | ₹1,299 |
|---|---|
| MRP | ₹2,999 |
| Savings | ₹1,700 |
| Discount | 56.68% |
| Product Name | Original Motorola TurboPower 68W Charger Combo (Adapter + Type-C Cable) for Edge 30 Fusion, Edge 20 Pro,G84, Moto G72, Moto G52 & More Fast Charging Phones |
|---|---|
| Store Product Code | B0FPXJ4M24 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | RDG |
| Rating | 8.4 / 10 |
| Product Manufacturer | Dio International pvt Ltd , RDG PVT LTD INDIA |
| Model Number | Moto 68W Combo |
| Model Name | Moto 68W Combo |
| Dimensions | 5 x 5 x 5 cm; 200 g |
| Country of Origin | China |







Original Motorola TurboPower 68W Charger Combo Adapter has 8.4 rating out of 10. This average rating is consist of 5 individual ratings. You can rate this product at product review page.