
You can check the price history of Motorola Genuine 68W TurboPower Combo Fast Charger + USB-C Cable Compatible with Motorola 40, Edge 30 Pro, Edge 20 Fusion, G84, G82, Moto G60, Moto G52 & Many More Phones here. This product's current Price in India is ₹1,099. The average and highest prices are ₹863 and ₹1,099 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹699 |
|---|---|
| 13th Jul 2025 | |
| Average Price | ₹863 |
| Based on 408 days price tracking | |
| Highest Price | ₹1,099 |
| 18th Feb 2025 | |
| Price | ₹1,099 |
|---|---|
| MRP | ₹2,999 |
| Savings | ₹1,900 |
| Discount | 63.35% |
| Product Name | Motorola Genuine 68W TurboPower Combo Fast Charger + USB-C Cable Compatible with Motorola 40, Edge 30 Pro, Edge 20 Fusion, G84, G82, Moto G60, Moto G52 & Many More Phones |
|---|---|
| Store Product Code | B0DXDZXF9Y |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | RDG |
| Rating | 8.2 / 10 |
| Category | Amazon Shopping App |
| Product Manufacturer | Dio International pvt Ltd , RDG PVT LTD INDIA |
| Model Number | Moto 68W Combo |
| Model Name | Moto 68W Combo |
| Dimensions | 5 x 5 x 5 cm; 200 g |
| Country of Origin | China |







Motorola Genuine 68W TurboPower Combo Fast Charger has 8.2 rating out of 10. This average rating is consist of 14 individual ratings. You can rate this product at product review page.