
You can check the price history of Motorola Genuine 68W TurboPower Combo Fast Charger + USB-C Cable Compatible with Motorola 40, Edge 30 Pro, Edge 20 Fusion, G84, G82, Moto G60, Moto G52 & Many More Phones here. This product's current Price in India is ₹1,099. The average and highest prices are ₹863 and ₹1,099 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹699 |
|---|---|
| 11th Jul 2025 | |
| Average Price | ₹863 |
| Based on 408 days price tracking | |
| Highest Price | ₹1,099 |
| 18th Feb 2025 | |
| Price | ₹1,099 |
|---|---|
| MRP | ₹2,999 |
| Savings | ₹1,900 |
| Discount | 63.35% |
| Product Name | Motorola Genuine 68W TurboPower Combo Fast Charger + USB-C Cable Compatible with Motorola 40, Edge 30 Pro, Edge 20 Fusion, G84, G82, Moto G60, Moto G52 & Many More Phones |
|---|---|
| Store Product Code | B0DXF218NS |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | RDG |
| Rating | 8 / 10 |
| Category | Amazon Shopping App |
| Product Manufacturer | Dio International pvt Ltd , RDG PVT LTD INDIA |
| Model Number | Moto 68W Combo |
| Model Name | Moto 68W Combo |
| Dimensions | 5 x 5 x 5 cm; 200 g |
| Country of Origin | India |







Motorola Genuine 68W TurboPower Combo Fast Charger has 8 rating out of 10. This average rating is consist of 29 individual ratings. You can rate this product at product review page.