
You can check the price history of Original Charger Set Fast Charging 20W USB C Wall Charger Adapter with 3Ft Type C to Lightning Charge Cable Compatible with 14 Pro Max /13 /13Pro /12 /12 Pro /11 /Xr /Xs /Xs Max Smartphone, White here. This product's current Price in India is ₹579 and the lowest final price is ₹550. The average and highest prices are ₹824 and ₹999 respectively. The current offer price of the product is ₹550, which is ₹274 less than the average price.
| Lowest Ever Offer Price | ₹550 |
|---|---|
| 17th May 2024 | |
| Lowest Ever Price | ₹579 |
| 2nd Mar 2025 | |
| Average Price | ₹824 |
| Based on 687 days price tracking | |
| Highest Price | ₹999 |
| 23rd Jul 2024 | |
| Price after Coupon or Discount | ₹550 |
|---|---|
| Price | ₹579 |
| MRP | ₹1,899 |
| Savings | ₹1,349 |
| Discount | 71.03% |
| Product Name | Original Charger Set Fast Charging 20W USB C Wall Charger Adapter with 3Ft Type C to Lightning Charge Cable Compatible with 14 Pro Max /13 /13Pro /12 /12 Pro /11 /Xr /Xs /Xs Max Smartphone, White |
|---|---|
| Store Product Code | B0D47N9PSG |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | SHOQU |
| Rating | 8.4 / 10 |
| Category | Wall Chargers |
| Product Manufacturer | shoqu |
| Model Number | Iphone 20W Charger |
| Model Name | Iphone 20W Charger |
| Dimensions | 7.5 x 4.9 x 2.8 cm; 100 g |
| Country of Origin | China |






Original Charger Set Fast Charging 20W USB has 8.4 rating out of 10. This average rating is consist of 238 individual ratings. You can rate this product at product review page.