
You can check the price history of Original Nothing Phone 45W Rapid Charger Adapter for Nothing Phone 3a /Phone 3a Pro /2 /CMF Phone 1, PPS 45 watt Fast Charging Support Samsung /Pixel | Adapter Wall Charge USB C Mobile C to C 45 w, White here. This product's current Price in India is ₹979 and the lowest final price is ₹319. The average and highest prices are ₹941 and ₹1,199 respectively. The current offer price of the product is ₹950.
| Lowest Ever Price | ₹329 |
|---|---|
| 20th May 2025 | |
| Average Price | ₹941 |
| Based on 749 days price tracking | |
| Highest Price | ₹1,199 |
| 21st May 2024 | |
| Price after Coupon or Discount | ₹950 |
|---|---|
| Price | ₹979 |
| MRP | ₹1,999 |
| Savings | ₹1,049 |
| Discount | 52.49% |
| Product Name | Original Nothing Phone 45W Rapid Charger Adapter for Nothing Phone 3a /Phone 3a Pro /2 /CMF Phone 1, PPS 45 watt Fast Charging Support Samsung /Pixel | Adapter Wall Charge USB C Mobile C to C 45 w, White |
|---|---|
| Store Product Code | B0CY2K4NRH |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | SHOQU |
| Rating | 7.4 / 10 |
| Category | Wall Chargers |
| Product Manufacturer | shoqu |
| Model Number | Sh-45W |
| Model Name | Nothing Adapter 45W |
| Dimensions | 4.4 x 3.3 x 7.9 cm; 200 g |
| Country of Origin | India |

Original Nothing Phone 45W Rapid Charger Adapter has 7.4 rating out of 10. This average rating is consist of 677 individual ratings. You can rate this product at product review page.