
You can check the price history of Motorola Genuine 68W TurboPower Combo Fast Charger + USB-C Cable Compatible with Motorola 40, Edge 30 Pro, Edge 20 Fusion, G84, G82, Moto G60, Moto G52 & Many More Phones here. This product's current Price in India is ₹1,099. The average and highest prices are ₹892 and ₹1,099 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹559 |
|---|---|
| 8th Aug 2025 | |
| Average Price | ₹892 |
| Based on 264 days price tracking | |
| Highest Price | ₹1,099 |
| 14th Oct 2025 | |
| Price | ₹1,099 |
|---|---|
| MRP | ₹2,999 |
| Savings | ₹1,900 |
| Discount | 63.35% |
| Product Name | Motorola Genuine 68W TurboPower Combo Fast Charger + USB-C Cable Compatible with Motorola 40, Edge 30 Pro, Edge 20 Fusion, G84, G82, Moto G60, Moto G52 & Many More Phones |
|---|---|
| Store Product Code | B0FH53WC6D |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | RDG |
| Rating | 8.6 / 10 |
| Product Manufacturer | Dio International pvt Ltd , RDG PVT LTD INDIA |
| Model Number | Moto 68W Combo |
| Model Name | Moto 68W Combo |
| Dimensions | 5 x 5 x 5 cm; 200 g |
| Country of Origin | China |







Motorola Genuine 68W TurboPower Combo Fast Charger has 8.6 rating out of 10. This average rating is consist of 19 individual ratings. You can rate this product at product review page.