
You can check the price history of GreenTech 4 GB Micro SD Memory Card with Ultra High Speed 3.0 | Full HD Video Resolution | Upto 100 Mbps Read Speed |Suitable for Tablet, Car Recorder, Camera, Smart Phone, Surveillance, Drone here. This product's current Price in India is ₹279. The average and highest prices are ₹298 and ₹329 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹279 |
|---|---|
| 7th Jul 2025 | |
| Average Price | ₹298 |
| Based on 505 days price tracking | |
| Highest Price | ₹329 |
| 14th Nov 2024 | |
| Price | ₹279 |
|---|---|
| MRP | ₹399 |
| Savings | ₹120 |
| Discount | 30.07% |
| Product Name | GreenTech 4 GB Micro SD Memory Card with Ultra High Speed 3.0 | Full HD Video Resolution | Upto 100 Mbps Read Speed |Suitable for Tablet, Car Recorder, Camera, Smart Phone, Surveillance, Drone |
|---|---|
| Store Product Code | B0DKJW3H71 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | GT GREEN TECH |
| Rating | 7 / 10 |
| Category | Micro SD |
| Product Manufacturer | GT GREEN TECH |
| Model Number | 4 GB |
| Model Name | 4 GB |
| Dimensions | 12.8L x 7.7W Centimeters |
| Country of Origin | India |





GreenTech 4 GB Micro SD Memory Card has 7 rating out of 10. This average rating is consist of 40 individual ratings. You can rate this product at product review page.