
You can check the price history of FREEMANS NEXA 5m:19mm Steel Inchi Measuring Tape - 5m With Unbreakable ABS case || Click Action Front Lock || Double-sided Printing and Belt Clip here. This product's current Price in India is ₹95. The average and highest prices are ₹94 and ₹167 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹51 |
|---|---|
| 22nd Oct 2023 | |
| Average Price | ₹94 |
| Based on 1407 days price tracking | |
| Highest Price | ₹167 |
| 17th Apr 2023 | |
| Price | ₹95 |
|---|---|
| MRP | ₹167 |
| Savings | ₹72 |
| Discount | 43.11% |
| Product Name | FREEMANS NEXA 5m:19mm Steel Inchi Measuring Tape - 5m With Unbreakable ABS case || Click Action Front Lock || Double-sided Printing and Belt Clip |
|---|---|
| Store Product Code | B09ZYM842B |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | FREEMANS |
| Rating | 8.8 / 10 |
| Category | Amazon Shopping App |
| Product Manufacturer | FMI LTD,GT Road,Doraha-141421 Ludhiana (India), Freemans |
| Model Number | 5m:19mm (Pack Of 1) |
| Model Number | 5m:19mm (Pack Of 1) |
| Dimensions | 6L x 3W Centimeters |
| Country of Origin | India |
FREEMANS NEXA 5m19mm Steel Inchi Measuring Tape has 8.8 rating out of 10. This average rating is consist of 1523 individual ratings. You can rate this product at product review page.