
You can check the price history of Dr cartridge point 49A Q5949A Black Laserjet Toner Cartridge forLaserjet 1160 and 1320 Printer Series andLaserjet 3390 /3392 All-in-One Series(Single) here. This product's current Price in India is ₹999. The average and highest prices are ₹1,475 and ₹5,600 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹999 |
|---|---|
| 6th Sep 2022 | |
| Average Price | ₹1,475 |
| Based on 1305 days price tracking | |
| Highest Price | ₹5,600 |
| 4th Aug 2023 | |
| Price | ₹999 |
|---|---|
| MRP | ₹1,599 |
| Savings | ₹600 |
| Discount | 37.52% |
| Product Name | Dr cartridge point 49A Q5949A Black Laserjet Toner Cartridge forLaserjet 1160 and 1320 Printer Series andLaserjet 3390 /3392 All-in-One Series(Single) |
|---|---|
| Store Product Code | B0BCWYCLRY |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Dr cartridge point |
| Rating | 7 / 10 |
| Category | Toner Cartridges |
| Product Manufacturer | Dr cartridge point |
| Model Number | 1-9-1-HP49A / Q5949A |
| Model Name | 1-9-1-HP49A / Q5949A |
| Dimensions | 24 x 12 x 8 cm |
| Country of Origin | India |






Dr cartridge point 49A Q5949A Black Laserjet has 7 rating out of 10. This average rating is consist of 16 individual ratings. You can rate this product at product review page.