
You can check the price history of Dr cartridge point 28A Black / CF228A Toner Cartridge Compatible forM403, M403d, M403dw, M403dn, M403n, M427, M427dw, M427fdn, M427fdw Printer here. This product's current Price in India is ₹1,349 and the lowest final price is ₹1,282. The average and highest prices are ₹1,782 and ₹5,600 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹1,349 |
|---|---|
| 19th Dec 2022 | |
| Average Price | ₹1,782 |
| Based on 1305 days price tracking | |
| Highest Price | ₹5,600 |
| 29th Apr 2023 | |
| Price | ₹1,349 |
|---|---|
| MRP | ₹3,099 |
| Savings | ₹1,750 |
| Discount | 56.46% |
| Product Name | Dr cartridge point 28A Black / CF228A Toner Cartridge Compatible forM403, M403d, M403dw, M403dn, M403n, M427, M427dw, M427fdn, M427fdw Printer |
|---|---|
| Store Product Code | B0BCWVT47M |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Dr cartridge point |
| Rating | 6.8 / 10 |
| Category | Toner Cartridges |
| Product Manufacturer | Dr cartridge point |
| Model Number | 1-9-1-HP 28A / CF228A |
| Model Name | 1-9-1-HP 28A / CF228A |
| Dimensions | 24 x 12 x 8 cm |
| Country of Origin | India |



Dr cartridge point 28A Black CF228A has 6.8 rating out of 10. This average rating is consist of 13 individual ratings. You can rate this product at product review page.