
You can check the price history of Dr cartridge point 30A / CF230A Toner Cartridge Compatible forLaserjet Pro M203,M203d,M203dn,M203dw,M227,M227sM227d,M227fdn,M227fdw,M227sdn MFP (with chip) here. This product's current Price in India is ₹999 and the lowest final price is ₹949. The average and highest prices are ₹1,370 and ₹5,600 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹999 |
|---|---|
| 6th Sep 2022 | |
| Average Price | ₹1,370 |
| Based on 1305 days price tracking | |
| Highest Price | ₹5,600 |
| 4th Aug 2023 | |
| Price | ₹999 |
|---|---|
| MRP | ₹1,599 |
| Savings | ₹600 |
| Discount | 37.52% |
| Product Name | Dr cartridge point 30A / CF230A Toner Cartridge Compatible forLaserjet Pro M203,M203d,M203dn,M203dw,M227,M227sM227d,M227fdn,M227fdw,M227sdn MFP (with chip) |
|---|---|
| Store Product Code | B0BCWW87DB |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Dr cartridge point |
| Rating | 7 / 10 |
| Category | Toner Cartridges |
| Product Manufacturer | Dr cartridge point |
| Model Number | 1-9-1-HP 30A / CF230A |
| Model Name | 1-9-1-HP 30A / CF230A |
| Dimensions | 24 x 12 x 8 cm |
| Country of Origin | India |





Dr cartridge point 30A CF230A Toner has 7 rating out of 10. This average rating is consist of 16 individual ratings. You can rate this product at product review page.