
You can check the price history of Dr cartridge point 124A / Q6000A / Q6001A / Q6002A / Q6003A Toner Cartridge Compatible forLaser Jet PRO Color CP1600 / CP 2600 / CM1015 MFP Printer (Set) here. This product's current Price in India is ₹9,999. The average and highest prices are ₹9,559 and ₹9,999 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹5,600 |
|---|---|
| 11th Aug 2023 | |
| Average Price | ₹9,559 |
| Based on 1305 days price tracking | |
| Highest Price | ₹9,999 |
| 6th Sep 2022 | |
| Price | ₹9,999 |
|---|---|
| MRP | ₹13,999 |
| Savings | ₹4,000 |
| Discount | 28.57% |
| Product Name | Dr cartridge point 124A / Q6000A / Q6001A / Q6002A / Q6003A Toner Cartridge Compatible forLaser Jet PRO Color CP1600 / CP 2600 / CM1015 MFP Printer (Set) |
|---|---|
| Store Product Code | B0BCWWM1RN |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Dr cartridge point |
| Rating | 7 / 10 |
| Category | Toner Cartridges |
| Product Manufacturer | Dr cartridge point |
| Model Number | 1-9-1-HP 124A / Q6000A |
| Model Name | 1-9-1-HP 124A / Q6000A |
| Dimensions | 24 x 12 x 8 cm |
| Country of Origin | India |





Dr cartridge point 124A Q6000A has 7 rating out of 10. This average rating is consist of 16 individual ratings. You can rate this product at product review page.