
You can check the price history of COOLCOLD HDMI 2.1 Cable 20 Meter | 8K /4K Ultra High-Speed HDMI Cord 48Gbps 1ms | 8K@60Hz 4K@120Hz HDR10+ ARC eARC DTS:X | Compatible with TV, Monitor, Gaming PC, Laptop, Soundbar, Mac (Black) here. This product's current Price in India is ₹1,597 and the lowest final price is ₹352. The average and highest prices are ₹1,352 and ₹1,699 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹359 |
|---|---|
| 30th Jan 2025 | |
| Average Price | ₹1,352 |
| Based on 748 days price tracking | |
| Highest Price | ₹1,699 |
| 15th Mar 2024 | |
| Price | ₹1,597 |
|---|---|
| MRP | ₹2,999 |
| Savings | ₹1,402 |
| Discount | 46.74% |
| Product Name | COOLCOLD HDMI 2.1 Cable 20 Meter | 8K /4K Ultra High-Speed HDMI Cord 48Gbps 1ms | 8K@60Hz 4K@120Hz HDR10+ ARC eARC DTS:X | Compatible with TV, Monitor, Gaming PC, Laptop, Soundbar, Mac (Black) |
|---|---|
| Store Product Code | B0CXF5QYC4 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | COOLCOLD |
| Rating | 7.4 / 10 |
| Product Manufacturer | CoolCold (9016968079) |
| Model Number | 8K |
| Model Name | HDTV 8K |
| Dimensions | 10 x 1.2 x 5.6 cm; 210 g |
| Country of Origin | China |







COOLCOLD HDMI 2.1 Cable 20 Meter has 7.4 rating out of 10. This average rating is consist of 23 individual ratings. You can rate this product at product review page.