
You can check the price history of COOLCOLD HDMI 2.1 Cable 1.5 Meter | 8K /4K Ultra High-Speed HDMI Cord 48Gbps 1ms | 8K@60Hz 4K@120Hz HDR10+ ARC eARC DTS:X | Compatible with TV, Monitor, Gaming PC, Laptop, Soundbar, Mac (Black) here. This product's current Price in India is ₹331. The average and highest prices are ₹367 and ₹399 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹324 |
|---|---|
| 14th Nov 2024 | |
| Average Price | ₹367 |
| Based on 756 days price tracking | |
| Highest Price | ₹399 |
| 7th Mar 2024 | |
| Price | ₹331 |
|---|---|
| MRP | ₹999 |
| Savings | ₹668 |
| Discount | 66.86% |
| Product Name | COOLCOLD HDMI 2.1 Cable 1.5 Meter | 8K /4K Ultra High-Speed HDMI Cord 48Gbps 1ms | 8K@60Hz 4K@120Hz HDR10+ ARC eARC DTS:X | Compatible with TV, Monitor, Gaming PC, Laptop, Soundbar, Mac (Black) |
|---|---|
| Store Product Code | B0CXF683Z1 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | COOLCOLD |
| Rating | 7.4 / 10 |
| Product Manufacturer | CoolCold (9016968079) |
| Model Number | 8K |
| Model Name | HDTV 8K |
| Dimensions | 10 x 1.2 x 5.6 cm; 110 g |
| Country of Origin | China |






COOLCOLD HDMI 2.1 Cable 1.5 Meter has 7.4 rating out of 10. This average rating is consist of 23 individual ratings. You can rate this product at product review page.