
You can check the price history of COOLCOLD HDMI Cable | 8K, HDMI Cable 10 Meter | Certified 48Gbps 1ms Ultra High Speed 2.1 Cable 4k /8k 60Hz HDR10+ ARC eARC DTS:X Compatible for Mac Gaming PC Sound bar TV (Black) here. This product's current Price in India is ₹998. The average and highest prices are ₹1,388 and ₹1,599 respectively. The current offer price of the product is ₹978, which is ₹410 less than the average price.
| Lowest Ever Price | ₹399 |
|---|---|
| 22nd Mar 2024 | |
| Average Price | ₹1,388 |
| Based on 957 days price tracking | |
| Highest Price | ₹1,599 |
| 28th Feb 2024 | |
| Price after Coupon or Discount | ₹978 |
|---|---|
| Price | ₹998 |
| MRP | ₹2,999 |
| Savings | ₹2,021 |
| Discount | 67.38% |
| Product Name | COOLCOLD HDMI Cable | 8K, HDMI Cable 10 Meter | Certified 48Gbps 1ms Ultra High Speed 2.1 Cable 4k /8k 60Hz HDR10+ ARC eARC DTS:X Compatible for Mac Gaming PC Sound bar TV (Black) |
|---|---|
| Store Product Code | B0CCF586G2 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | COOLCOLD |
| Rating | 7.4 / 10 |
| Product Manufacturer | CoolCold (9016968079) |
| Model Number | HDMI 10m |
| Model Name | HDTV 8K |
| Dimensions | 12.3 x 12.3 x 6.6 cm; 220 g |
| Country of Origin | China |







COOLCOLD HDMI Cable 8K HDMI Cable has 7.4 rating out of 10. This average rating is consist of 23 individual ratings. You can rate this product at product review page.